Z jakimi uzależnieniami walczą Polacy?

Uzależnienia to bardzo modny i niewątpliwie trudny temat. Statystyki nie napawają optymizmem – coraz większa liczba osób cierpi na uzależnienie. O jakich formach uzależnienia mowa? Jest ich mnóstwo – począwszy od tych najbardziej popularnych, aż po takie, które są totalnie zaskakujące. Dzisiejszy artykuł odpowie na pytanie – z jakimi uzależnieniami walczą Polacy.

Kieliszeczek i papierosek.

Czołówka należy od wielu lat do alkoholików, a początek tego popularnego uzależnienia ma swe źródło w minionej epoce. Szara, siermiężna oraz bez perspektyw komuna zmuszała ludzi do podkoloryzowania swej egzystencji, a jako że, portfele wypchane były pieniędzmi, a witryny sklepowe świeciły pustkami jedynym rozwiązaniem był alkohol. Wystarczy spojrzeć na europejskie statystyki – wyraźnie ukazują, iż najwyższym poziom alkoholików odnotowuje się w krajach byłego bloku komunistycznego. Jak twierdzi pewien specjalista terapii uzależnień – alkohol lubi dym, dlatego większość alkoholików jest także uzależnionych od papierosów. Biorąc pod uwagę kraje zachodnie, gdzie społeczeństwa roją się od narkomanów trudno określić co gorsze – to swoisty wybór pomiędzy dżumą,  cholerą.

terapeuta uzależnień

Narkotyczne odurzenie.

Narkomani również posiadają swą ugruntowaną pozycję w statystykach dotyczących uzależnień w Polsce. Najbardziej popularną używką wciąż pozostaje marihuana głównie poprzez łatwy dostęp i stosunkowo niskie ceny. Praktycznie każdy terapeuta uzależnień mówi o problemie związanym z narkotykami, który z roku na rok się pogłębia. Choć temat konopi indyjskich wzbudza wiele kontrowersji, to problem w tym, że marihuana otwiera drogę do innych substancji, które mogą doprowadzić nawet do śmierci.

Sny wirtualnych chłopców.

Ostatnie lata przyniosły nam nową i niebezpieczną formę uzależnienia jaką jest Internet. Uzależnienie to dotyczy w większości młodzieży oraz dzieci jak mówi specjalista terapii uzależnień. Poznań jest znakomitym przykładem na to, że na zajęcia terapeutyczne przychodzi coraz większa liczba młodzian, którzy zostali pochłonięci przez wirtualny świat. W dużej mierze są to chłopcy u których sieciowa przestrzeń walnie przyczynia się do problemów z nadwagą, a także agresją.  Niestety – niewielu z nich chce na takie zajęcia uczęszczać, dlatego skala problemu jest wciąż nieobliczalna.

Czy praca popłaca?

Dla odmiany – pośród dorosłych na sile zyskuje uzależnienie nazywane potocznie pracoholizmem. Pęd życia, dynamizm, stres, pogoń za pieniędzmi – to wszystko może być przyczyną wielu groźnych chorób. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą psychologowie, psychoterapeuci ,psychiatrzy, a przede wszystkim najwięcej do powiedzenia ma terapeuta uzależnień. Poznań – warto go przywołać po raz drugi w tym przypadku, bowiem to właśnie w tym mieście funkcjonuje wielu wysokiej klasy specjalistów prowadzących terapie dotyczące uzależnień związanych z pracoholizmem. Pozostaje mieć nadzieję, ze terapie okażą się skuteczne, a uzależnionych w Polsce osób będzie coraz mniej.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s